להתחברות

דאגה איכפתית 2020

קבוצת הירוקים | עמוד דיון

In order to view the discussion -please log in.

תוכן עניינים

הציעו 3 דרכי פעולה

לקריאה

תגובות אחרונות

user profile image
קבוצת הכתומים
20.11.2019 11:00

דרך התמודדות זו מתאימה לגישת הדאגה האכפתית על פי המידה הטובה מכיוון שהגננת מסבירה כי בקשה זו לא אפשרית בשל המטרה שעומדת מאחורי הפעילות הנ"ל. הגננת איננה מתאימה את הצורך של האמא לילדה ובכך היא מסבירה לה שיש אחריות השקעה ומאמץ בכדי לקבל את הדובי ולא באופן אקראי. גישת הדאגה האכפתית על פי המידה הטובה פועלת על פי המוסריות וכך גם הגננת פועלת כך. המניע של הגננת הוא עניין מהותי ואתי.

user profile image
קבוצת הכתומים
20.11.2019 11:00

דרך התמודדות זו היא על פי גישת אכפתיות על פי המידה הטובה. זאת כיוון שהתגובה של הגננת לאם מתבססת על האידיאל האתי של הגננת. הגננת פעלה על פי ההשקפה המוסרית והדרך שלה ולא על פי הצרכים והרצונות של האם.

user profile image
קבוצת הכתומים
20.11.2019 10:58
לדעתי דרך פעולה זו היא לא נכונה מכיוון שהגננת צריכה לדבוק בדרכה, להיות חזקה ואסרטיבית, ולא להתקפל לכל גחמה של ההורים או לבקשות שלהם. היא יכולה להסביר לה שתנסה להתחשב, או שתסביר לה על שיטת הפעולה שלה, או שתנסה להציג לה את נקודת המבט שלה בהקשר לסיטואציה, אך לאו דווקא ש"תיתקפל" ותגיד "כן" על כל דבר שההורים מבקשים. דרך התמודדות זו מתאימה לגישת הדאגה האכפתית מכיוון שהיא מתייחסת לרגשות האם, מגלה אכפתיות ודאגה כלפיה, ועל כן פועלת בהתאם לכך. הגננת רואה שהאם במצב רגיש ומודאג ועל כן מחליטה לפעול בצורה מותאמת כלפי האם, אף על פי שמלכתחילה היא לא בטוח היתה חושבת לפעול כך. הגננת נותנת תשומת לב לאם, באופן בלתי שיפוטי, פתוח וממוקד במסר של האם. הגננת פועלת לפי צרכיה של האם.   נופר אוחנה
user profile image
קבוצת הכתומים
20.11.2019 10:51

דילמה זו עוסקת בתחום הערכה למידה והנעה. הדובי משמש כאות להערכה על התנהגות טובה ונותנת לו מוטיבציה להתנהג בצורה טובה. מכאן, מקדמת הלמידה שהתנהגות טובה והתאמצות מתגמלים.

user profile image
קבוצת הירוקים
13.11.2019 11:45

לתת השבוע לילד אחר את הדובי ולדבר עם האם שתעודד את בתה להצטיין בגן ולנסות בתור גננת לחזק אצלה התנהגות חיובית בגן וכך תקבל אותו בשבוע שלאחר מכן.

user profile image
קבוצת הירוקים
13.11.2019 11:43

על הגננת להיענות לבקשת האם, כיוון שהאם במצב רגיש ומודאג וחשוב שהגננת תשמר את היחסים הטובים שיש לה איתה ותקל עליה בהתמודדות עם בתה.

user profile image
קבוצת הירוקים
13.11.2019 11:41

כדאי לגננת לומר לאם שלא כך עובדים הדברים בגן וכי ישנם ילדים אחרים שהוכיחו את עצמם השבוע במיוחד ומגיע להם יותר לקבל השבוע את הדובי ובזמן הנכון גם הבת שלה תקבל.

במידה והגננת תתן לבתה, היא תאבד את המטרה אליה כיוונה בנתינת הדובי והורים נוספים יחלו לבקש זאת עבור ילדיהם. חשוב להעביר להורים ולילדים מסר שלאחריות עצמית, השקעה ומאמץ יש השלכות וכי הילדים מסוגלים לעשות זאת מבלי שההורים יתערבו. בנוסף, אין סיבה לעשות איפא ואיפא…

user profile image
קבוצת הירוקים
13.11.2019 11:32
בגן בו אני גננת מחליפה, בסוף כל שבוע אחד הילדים מקבל בובת דובי בשם אריק. הילד/ה נבחרים על ידי הצוות בהתאם לפרמטרים שונים. חברות טובה, אכפתיות, עמידה בחוקי הגן, פרידות נעימות מההורים, מאמץ והשתדלות, עבר תהליך משמעותי ועוד… במהלך השבוע הגיעה אמא וביקשה מהגננת שהשבוע הבת שלה תקבל את הדובי. מה על הגננת לעשות?

מקורות קשורים

חברי בית המדרש